Строки припинення підтримки редакції 2.0 програми "Бухгалтерія для України" У 2019-2020 ...

programma_kursa_1s_83_buh2_img001 (1) (1).jpg
Строки припинення підтримки редакції 2.0 програми "Бухгалтерія для України"

У 2019-2020 роках були випущені продукти для бухгалтерського обліку нового покоління "BAS Бухгалтерія" версій ПРОФ (див. новину від 05.08.2019 року), КОРП (див. новину від 26.12.2019 року) та базова версія (див. новину від 19.02.2020 року), в яких отримали розвиток можливості, реалізовані в редакції 2.0 програми "Бухгалтерія для України". У вересні 2020 р. було оголошено про зняття з продажів програмних продуктів, що включають редакцію 2.0 програми "Бухгалтерія для України" (див. новину від 04.09.2020 року). Також у зазначених новинах були повідомлені умови переходу (стандартні та пільгові) на програми "BAS Бухгалтерія" та плани щодо припинення підтримки редакції 2.0 програми "Бухгалтерія для України" у 2021 році. Через незручності обліку безкоштовного пільгового переходу на програми BAS було встановлено фіксовану ціну пільгового переходу (див. новину від 31.10.2019 року).

Поточною новиною узагальнюються правила пільгового переходу, що були наведені у раніше розміщених новинах, а також підтверджуються плани щодо строків припинення підтримки редакції 2.0 програми "Бухгалтерія для України".

Звертаємо увагу! В редакції 2.0 програми "Бухгалтерія для України" здійснюється підтримка законодавства 2020 року (включаючи регламентовану звітність за 2020 рік). Зміни законодавства 2021 року реалізовуватися не будуть. Підтримка редакції 2.0 програми "Бухгалтерія для України" припиняється з 5 березня 2021 року (після закінчення здачі звітності за 2020 рік).

Рекомендуємо членам Всеукраїнської громадської організації "Спілка автоматизаторів бізнесу" (САБ) нагадати користувачам програм бухгалтерського обліку попереднього покоління про терміни підтримки редакції 2.0 "Бухгалтерії для України" та запропонувати їм здійснити перехід на програму "BAS Бухгалтерія" відповідної версії.

Рекомендуємо користувачам починати ведення бухгалтерського та податкового обліку у новій програмі "BAS Бухгалтерія" з початку 2021 року. Для цього слід звернутися до членів САБ, здійснити пільговий перехід (див. умови нижче) на аналогічну версію, або виконати апгрейд (див. умови нижче) на потужніші версії ПРОФ (з можливістю конфігурування, багатокористувацького режиму використання, клієнт-серверного варіанта роботи) чи КОРП (з розширеними можливостями розрахунку заробітної плати і кадрового обліку) та виконати перенесення даних зі старої програми (див. правила перенесення даних нижче).

УМОВИ ПЕРЕХОДУ НА ПРОГРАМИ ЛІНІЙКИ "BAS БУХГАЛТЕРІЯ"

Існують такі варіанти переходу на програми лінійки "BAS Бухгалтерія" залежно від програми попереднього покоління:

 • Пільгові апгрейди з аналогічних продуктів старого покоління на програму "BAS Бухгалтерія Базова", "BAS Бухгалтерія ПРОФ" або "BAS Бухгалтерія ПРОФ. Комплект на 5 користувачів" здійснюються за фіксованою ціною 300 грн. без ПДВ та не обмежені у часі
 • Стандартні апгрейди на продукти "BAS Бухгалтерія Базова", "BAS Бухгалтерія ПРОФ", "BAS Бухгалтерія ПРОФ. Комплект на 5 користувачів", "BAS Бухгалтерія КОРП" здійснюються за звичайними правилами (вартість обчислюється за формулою: сумарна вартість придбаних програмних продуктів мінус вартість переданого на апгрейд продукту плюс 27 грн., але не менше половини вартості набору продуктів) та не обмежені у часі
 • Пільгові переходи на програму "BAS Бухгалтерія ПРОФ (комплект для пільгового переходу)" з продуктів "Комплект прикладних рішень на 5 користувачів" можна здійснити до 31.12.2020 р.
  • Звертаємо увагу, що електронні поставки вищевказаного комплекту для пільгового переходу будуть доступні для завантаження до 31.01.2021 р. Починаючи з 01.02.2021 р. завантажити електронну поставку зазначеного продукту на Порталі ІТС буде неможливо

Для здійснення апгрейду (як пільгового, так і стандартного) необхідно повернути реєстраційну картку, користувацьку угоду і ключ захисту (для продуктів з апаратним захистом) програмного продукту, з якого виконується апгрейд.

ПЕРЕНЕСЕННЯ ДАНИХ ІЗ ЗАСТАРІЛИХ ПРОГРАМ ЧИ ПРОГРАМ НИЖЧОЇ ВЕРСІЇ В ПРОГРАМИ ЛІНІЙКИ "BAS БУХГАЛТЕРІЯ"

Технічно процес переходу на використання продуктів нового покоління максимально спрощено:

 • Перехід на програму "BAS Бухгалтерія Базова" здійснюється оновленням актуальної базової версії конфігурації "Бухгалтерія для України" редакції 1.2 або 2.0, при цьому накопичені облікові дані повністю зберігаються (без змін і втрат)
 • Перехід на програму "BAS Бухгалтерія ПРОФ" здійснюється оновленням актуальної версії конфігурації "Бухгалтерія для України" редакції 1.2 або 2.0, при цьому накопичені облікові дані повністю зберігаються (без змін і втрат)
 • Перехід на програму "BAS Бухгалтерія КОРП":
  • з програми "BAS Бухгалтерія Базова" попередньо слід оновитися до "BAS Бухгалтерія ПРОФ"
  • з програми "BAS Бухгалтерія ПРОФ" здійснюється оновленням актуальної версії конфігурації зазначених програм, при цьому накопичені бухгалтерські облікові дані повністю зберігаються (без змін і втрат)
  • з програми "Бухгалтерія для України", редакцій 1.2 або 2.0, здійснюється в два етапи:
   • на першому етапі слід оновити "Бухгалтерію для України", редакцій 1.2 або 2.0, до актуальної версії "BAS Бухгалтерія ПРОФ" (дистрибутив відповідного оновлення та інструкція з оновлення публікуються в сервісі "Оновлення програм" на сторінці конфігурації "BAS Бухгалтерія КОРП")
   • на другому етапі проміжну базу "BAS Бухгалтерія ПРОФ" слід оновити до актуальної версії "BAS Бухгалтерія КОРП" (дистрибутив відповідного оновлення публікується в сервісі "Оновлення програм" на сторінці конфігурації "BAS Бухгалтерія КОРП")
   • Наявні документи зарплатного і кадрового обліку після переходу зберігаються без можливості редагування. Для використання нових можливостей програми "BAS Бухгалтерія КОРП" слід виконати конвертацію даних спеціальною обробкою, що входить до складу конфігурації. За допомогою обробки переносяться:
    • кадрова історія співробітників
    • залишки невиплаченої зарплати і залишки розрахунків з бюджетом за податками і зборами
    • дані для розрахунку середнього заробітку за останні 12 місяців
    • актуальні способи відображення заробітної плати, зарплатні проекти та особові рахунки співробітників, податкові соціальні пільги співробітників, базові періоди індексації
  • реалізована можливість перенести налаштування, основні дані і залишки заробітної плати і обліку кадрів з програми "Зарплата і Управління Персоналом", редакції 2.1 (перенесення даних можливе починаючи з версії 2.1.56). Відповідні правила перенесення також включені до складу програми "BAS Бухгалтерія КОРП"